Со пола милион следбеници на социалните мрежи сексипилната русокоса пејачка Аделина Тахири е дефинитивно една од најуспешните жени во Македонија.

Оваа албанка ги сруши сите табуа и предрасуди кога се омажи за Серјожа Марков со кого го има синот Јон.

Аделина музичката кариера ја започна на 16 години, а потоа продолжи во Косово и Албанија.
Секогаш стокмена од глава до пети, пејачката донесе вистинска свежина во шоу бизнисот. И покрај сите предрасуди таа иако албанка се омажи за човекот на нејзиниот живот и денес живее како принцеза.

Аделина моментно живее во елитната населба Орман во луксузен стан, вози бесна кола и изгледа авион.
Моментно растура на инстаграм со пола милион следбеници.