Каде и да се појави,било да е закопчана до грло, во бикини на плажа или во тренерки на џогинг, Александра Накова не може,а да не ја забележите.Сексапилот кој го носи, женственоста и сигурниот чекор на високите потпетици,мамат воздишки. Мажите ја посакуваат,жените и завидуваат. Кога за прв пат се појави на македонската модна сцена,таа беше само уште една убава гевгеличанка која само сакаше да го освои светот.Екс учесничката на реалното шоу Сарвајвер,успеа тивко да се наметне во светот на шоубизот,а денес да стане една од најубавите жени во Македонија.Иако видно ослабена,Накова изгледа авион.Никогаш не ги сокри корекциите на телото,силиконите,усните, за кои и многу пати јавно говореше.Нашата најплатена манекенка во една прилика ке рече

– Не би сликала едиторијали за ситни пари,или ќе ме платат добро или ке си гледам своја работа.

И во право беше. Еве дел од нејзинте фотосесии кои и тоа како оставија траг во модна сцена кај нас. Таа ги помести границите кога е во прашење традиционална македонска жена.