Анастасија Ражнатовиќ и Ѓорѓе Куљиќ раскинаа по пет години врска.

Имено, ќерката на Светлана Цеца Ражнатовиќ и бизнисменот од Нови Сад, ден по Денот на вљубените решила да стави точка на врската.

Според изворите, тие поминале малку време заедно во последните месеци, што довело до исчезнување на емоциите.

Причината за раскинувањето е разделбата, но и други непремостливи разлики во овој момент.

– Раскинувањето е прашање на заеднички договор меѓу Анастасија и нејзиното момче, а бидејќи нема зборови за постоење на трети лица. Анастасија и Џорџ се разделија на крајно пријателски начин – се наведува меѓу другото во соопштението на нејзината ПР служба.