Фолк ѕвездата Аца Лукас се јави од болницата каде што е моментално и ја откри својата здравствена состојба.
Лукас, како што изјави, е добро, но е задржан во болница.

– Добро сум, имав стомачни проблеми. Ме задржаа неколку дена да се опоравам… Се е во ред – изјави Аца за Информер.

Да потсетиме, менаџерот на Аца, Саша Мировиќ изјави дека Лукас имал напорни недели зад себе, и дека поради тоа ослабел.

– Аца не е во Ургентен центар, не е примен никаде итно, туку отишол малку да се освежи бидејќи имал напорни недели – изјави Саша за Телеграф Џетсет.

– Нема здравствен проблем, едноставно замор, за да може малку да се освежи – додаде Мирковиќ.

На прашањето дали Аци се согласува и дали можеби има корона вирус, Саша рече:

-Не се согласи, нема ни круна, само беше малку слаб и тоа е се, па отиде да го прими коктелот на Мајерс.

Извор: telegram.rs