Мустафа Сандал, турската музичка ѕвезда и поранешен сопруг на Емина Јаховиќ, денеска го слави својот 52 роденден, а неговата девојка му честиташе на Инстаграм, со порака која заинтригира многумина.

Тој е во среќна врска со две децении помладата Мелис Сутшуруп, успешна деловна жена, која на јавноста и ја претстави дури ова лето.

Тој на Инстаграм се пофали дека таа и неговиот постар син Јаман биле меѓу првите кои му го честитале роденденот.