Божиќно венче е сето она што му фали на секој дом или канцеларија за да ја доловите вистинската магија на Божиќ и Нова Година.

Новитет во Фируза се Божиќните веничња кои се спој на зеленило со лампиони, шишарки и сушено овошје со прекрасен освежителен мириз кој трае.

Секако веќе ви зборувавме и знаете за букетите што се јадат од Фируза со овошје и зеленчук кои се полни со витамини, погодени за овој период од годината кога владеат настинки и грипови па така овој подарок е совршен за да покажете на најблиските дека се грижите за нив и сакате тие да останат здрави и полни со витамини во овој период од годината.

Фируза не ги заборава ни најмалите за кои има прекрасни понуди од букети со новогодишни чоколадца, нутела, чоколадни Дедо Мразовци и секако овојшје.

Целосните производи можете да ги погледнете на нивниот инстаграм профил @firuza.buket

Телефон: 070323009