На социалната мрежа Тик-Ток се појави видео каде што млада девојка се снима додека се прекачува преку оградите кај мечките во Зоолошката градина во Скопје.
Скопската Зоолошка градина на нивниот инстаграм профил го објавија видеото и напишаа дека девојката се изживува врз животните и си го ризикува животот при што ќе си добие соодветна пријава бидејќи ваквото однесување е недозволиво и го руши кодексот на Зоолошката градина но и дека чекаат иство вакво видео со јавно извинување од девојката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Skopje ZOO (@zoo_skopje)

Девојката после лавината реакции на нејзинито видео, јавно се извини за случувањата и додаде дека ова е пример за како не треба луѓето да се однесуваат.

„Јавно сакам да се извинам на зоолошката градина,сакам да се извинам затоа што ги прекршив правилата, но мојата цел не беше да ги вознемирувам животните туку се качив со цел да ја видам мечката која што беше скриена..видеот беше премногу лошо разберено од страна на народот…“ – напиша девојката која се извини јавно на зоолошката градина.

@anastasovska007Јавно сакам да се извинам на зоолошката градина,сакам да се извинам затоа што ги прекршив правилата, но мојата цел не беше да ги вознемирувам животните туку се качив со цел да ја видам мечката која што беше скриена..видеот беше премногу лошо разберено од страна на народот…

♬ original sound – Mila anastasovska

Photo: pixabay

Photo: pixabay