Како што дознава Kurir.rs, Сораја вечерала со нејзиниот нов дечко, а во еден момент им пришол келнер и ги упатил кон излезот од ресторанот. Видеото стана вирално на социјалните мрежи, а коментарите беа вжештени.

– Само што Сораја влезе во кафеаната со своето момче, им падна во очи на присутните гости. Со неа беше еден постар господин, кој беше намуртен цела вечер. Седнаа на слободна маса, а таа се преправаше дека е важна. Во еден момент сопственикот на кафулето дошол да наздрави со старлетата и нејзиното момче, но тие го избркале. Сите бевме зачудени од нивното однесување. Можеби момчето бил љубоморен, а шефот сакал да им посака добредојде бидејќи првпат биле во неговиот објект. Сепак, тој не очекуваше да доживее непријатност. Кога видел со кого си има работа, се свртел и си заминал, а набрзо дошол келнерот и им рекол да излезат од кафулето, но дека треба да ја платат сметката – вели соговорникот од Курир.

По овој немил настан, Сораја ја облекла скапоцената бунда која ја имала со себе и игнорирајќи го доаѓањето на присутните сведоци, кои биле непримерни, го напуштила ресторанот со мистериозниот маж.