Раперот долго време не можеше да засака некоја после Бресквица.
Михајло Веруовиќ Војаж и неговата долгогодишна девојка Ангела Игњатовиќ Бресквица раскинаа на почетокот на годината, а пред неколку дена раперот призна дека има нова девојка, а јавноста се интересираше која убавина го освои неговото срце.

На една од фан страните на Војаж се појави фотографија со инфлуенсерката Чагли Бен, поради што многумина мислеа дека таа е негова емотивна партнерка. Еден трепетлив гест зборува сам за себе. Имено, тој на една од фотографиите ставил емотикон со запалено срце и со тоа на сите јасно им ставил до знаење дека е заљубен во неа.

На Тик Ток се збори и дека оваа инфлуенсерка го освоила срцето на Војаж, а како што се наведува таа е од Турција каде Михајло претходно беше на турнеја со Нучи. Кагли има 23 години, а на Инстаграм ја следат 107.000 луѓе.

Да потсетиме, Војаџ призна дека имал нова девојка за време на обраќањето до неговите следбеници на Инстаграм, кога им се извини на сите оние кои се почувствувале навредени затоа што подигнал три прста за време на настапот во Атланта.

– Сакам да им се извинам на сите што се почувствуваа навредени или непријатно. За мене три прста не се фашистички или националистички симбол, само така се поздравуваме. Се извинувам бидејќи немав лоша намера – рекол Веруовиќ, а како доказ дека не е националист посочи дека девојката со која се гледа е муслиманка.