Во склоп на хотелот  George V се отвори спа центар кој за сега е сместен во еден од најлуксузните во светот. Искуствата зборуваат дека со премиум методите за релаксација кои ги нуди овој спа центар ќе се подмладите и душевно и физички.

Neverovatni luksuz novog pariskog spa centra

Овој спа центар има широк спектар на понуди, огромни базени за хидромасажа, фитнес центри, модерен фризерски салон, голем број на третмани.

Neverovatni luksuz novog pariskog spa centra

Neverovatni luksuz novog pariskog spa centra

Тој исто така нуди Кобидо, традиционален јапонски третман со лифт за лице, третман за против стареење на кожата на Алаена и escape третман на  д-р Бурген, кој е резервиран за секој гостин. Ле Спа, исто така, нуди голем број на швајцарски уникатни терапии, кои се развиени за борба против знаците на стареење со стимулирање на обновување на клетките.

Neverovatni luksuz novog pariskog spa centra

Овој генијален велнес центар е создаден од дизајнерот Пјер Ив Рокон, користејќи внимателно избрана палета на бои, топла и пријатна.