Горан Милиќ, сопственикот на секси шоповите “Валијант“ со својот препознатлив  стил на облекување дефитивно може да се нарече моден гуру. Во неговиот имиџ преовладува панк-рокот кој никогаш нема да изгуби од мода. Генијалец кога е во прашање комбинирањето на парчињата гардероба, го прават Милиќ  во исто време модерен и свој. Ако забележите, тој многу време  им посветува на модните детали.Прстењата со ројал блу камењата, па  кожени белегзии и сребрените ланци, се дел од интересниот имиџ на Горан Валијант кој умешно ги комбинира со панк карирани панталони, маички со знакот на панк-рокот и старите викинзи.Во целиот аутфит обавезно  се тука старите добри мартинки или трендовски патики со живи бои. Кожената јакна со нитни или популарно наречена рокерка, е исто така, дел од неговиот имиџ,а фризурата ала Ирокез дополнително му го прави имиџиот естравагантен и посебен. Чиста десетка за стилот