Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски се закити со победата во 9тата епизода на хуманитарното шоу ,,Твоето лице звучи познато“. Ја изведуваше песната „Señorita“ , во улога на Шон Мендес. Во спектакуларниот настап му се придружи и Едита Арадиновиќ како Камила Кабејо.

Кајмакоски изјави дека парите од победата ќе ги донира за Емилија Стаменчиќ, која боледува од церебрална парализа и епилепсија.

                                                                                   Сликите се превземени од порталот skopje24.mk