Познатиот инфлуенсер Дарко Јефремов познат како Дарко Влогс со неговите 126.000 следбеници на Инстаграм денес ни откри како ослабнал околу 20 кила за само 90 дена и тоа без фитнес.

Дарко Влогс неговата трансформација ја објави на неговиот инстаграм профил.

Screenshot Instagram profile @darkovlogs

Screenshot Instagram profile @darkovlogs

19 кила за 90 дена 💪БЕЗ ФИТНЕС

На постов свајпај има видеа кај што објаснувам како да се храниш, ако баш сакаш да знаеш што сФе изедов овие 90 дена, еве примери на мои денови:

 

Ден 1:

– пола литро зелен чај, со мед и лимон

– 3 мандарини после 3-4 саати откако ќе станев од кревет

– главица кромид со конзерва туна во Olive Oil, со 10 тина бадеми или индиски преФчиња или фрстаци, попрскано со Чија семе.

– пуканки 5 саати пред легнување, (ако се осеќам гладен) и пола литро зелен чај пред заспивање.

+ мултивитамини секој ден

 

Ден 2:

– чај…

– 2 јаболка

– суво месо, ја јадев едни димени колбавчиња

– печен пипер

– кисели краставици

– чај…

 

Ден 3:

– чај…

– грозје

– таратур

– чај…

 

Ден 4:

– чај…

– 2 портокали (банани не јадам, оти ме стега тврда столица од нив)

– цезар салата без нездрави работи, како Бејкн и Цезар сосот, значи гриловано пилешко и марулата 🥲

– чај…

Ден 5:

– чај…

– јагоди и боровинки

– зелка салата со маслиново уље и балсамико, со краставчиња и млад кромид

– пуканки

– чај…

 

Ден 6… (бла бла)

Ден 7:

#CHEATDAY, каде што јадеш полуНездрава храна, ама не претерувај…

 

ГУГЛ ДИЕТАВА Е БЕЗ:

АЛКОХОЛ, ПРЖЕНА ХРАНА, МРСНА ХРАНА, ЧОКОЛАДА И ЧИПСОВИ, ЦИГАРИ И ДРОГА, Е БЕЗ ЈАДЕЊЕ ВО 3 САБАЈЛЕ И ПОЛИТИКИ ЗА РУЧЕК,БЕЗ ЛЕБ и др…

Ако планираш да се замараш што е здраво а што не, слободно прашај го GOOGLE ќе има одговор…

 

Да, во право си, немам живот со исхранава, не уживам, скапо е да се храниш здраво, но сфатив дека подобро сега ќе дадам повеќе пари на здрави производи одколку да ги дадам истите пари понатака во животов за лекови…

 

Што ќе правам од денес натака?

Ќе мењам стил на живот, на англиски полесно звучи, да си го сменам LIFESTYLE-то … како што зошто, останува да видиме, а дали ќе успеам? ДА ЌЕ УСПЕАМ, ЗАТОА ШТО ТАКА САКАМ, ТАКА СУМ РЕШИЛ И ТАКА ЌЕ БИДЕ, НЕМА ДА ПОДКЛЕКНАМ НА МЕКДОНАЛДС И ПИЦИ, но сепак ќе се пробат на некој #CHEATDAY 🤗

 

НАГЛАСУВАМ ‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️

⚠️за професионален совет обратете се кај Фитнес инструктор, Доктор или Нутриционист, ова јас што го правев е мој личен режим, оти моето тело така функционира, твоето тело не е исто ко моето, затоа обрати се кај професионалци како да ослабиш⚠️

 

За да да го погледнете целото видео, заследете го неговиот инстаграм профил @darkovlogs