Овен
Доколку сте панирале некаков озбилен разговор со вашата сакана особа, чувајте се да не бидете повредени. Работете го она што ќе ве направи среќни на крајот од денот, избегнувајте работа каде што има толпа на луѓе.

Бик
Доколку имате партнер, ве очекуваат денови каде што ќе се поправи односот меѓу вас. Внимавајте на вашето здравје брзо може да настинете. Тешко ви е да носите нови работни одлуки, побарајте помош од вашиот колега.

Близнаци
Водите грижа за вашите обврски бидете точни и на време. Можно е да сте долго време осамени и тоа веќе ве загрижува и не ви годи. Избегнувајте алкохол.

Рак 
Најдобро е да земете слободен ден денес и да одморите од вашите работни активности за да не дојде до штета. Пазите да не претерате со љубомората која може да почне да ве оптеретува. Посетите лекар.

Лав
Ќе бидете генерално опуштени и спремни да се посветите на вашата работа на еден смирен и зрел, одговорен начин. Имате добар однос со вашата сакана особа и реќни сте кога сте заедно. Се осеќате многу добро.

Девица
Максимално сте ангажирани и работата ви е на прво место. Ве очекува период без сериозни проблеми и слободни денови. Знаете кого сакате покрај вас, ви годи интензивна активност.

Вага
Можно е значаен финансиски пресврт во наредниот период. Ве очекуваат подобрени ситоации. Не ви е лесно да остварите складиште во љубовта.

Шкорпија
На некој начин сте оптеретени со грижи и проблеми. Пред вас е период во кој нема да ви е лесно самите да решите некои работи. Нови познатство кое ве очекува може да ви донесе повеќе среќа и возбудувања. Можна е главоболка.

Стрелец
Можете да очекувате дека ќе имате позитивни околности на работно поле и дека среќата ќе биде на ваша страна. Ви се допаѓа личноста која скоро сте ја запознале и пополека смислувате начин како да и се доближите. Можна е несоница.

Јарец
Ќе бидете многу напнати и нервозни што може негативно да се одрази на вашето работно поле. Кога е во прашање љубов, пред вас е фаза во која може да имате некои поголеми дилеми и сомнежи. Можни проблеми со циркулација.

Водолија
Работната ситоација не ви е стабилна и тешко ви е да се помирите со тоа. Ве очекува период за промени и фаза која ќе ве одалечи од саканата особа. Бидете внимателни да не дојде до раскинување. Проблеми со грбот и вратот.

Риби
Ве очекува прилика за работа која ќе ви донесе напредување во кариерата. Посветите се на вашите цели во животот. Интересно запознавање е пред вас. Може да очекувате позитивни околности на ова поле. Се осеќате многу добро.