Овен

Поставете ги своите потреби и цели на прво место. Не мора секогаш на другите да помагате. Амбициозни сте и можете лесно да напредувате.

Бик

Ако сте слободни, дозволете во вашиот живот да влезе онаа особа која се труди за вас. Оние кои не се слободни односно зафатени, не ги запоставувајте партнерите поради вашата работа. Се отвараат многу можности до усовршување.

Близнаци

Имате доста обврски, но едвај чекате да се видете со пријателите. Пазите да не касните со термините. Држите се на плановите за работа.

Рак

Доста се грижите за работата. Нема лесно да го постигнете успехот кој го барате, но не се откажувајте. Не ги уклучувајте премногу емоциите кога сте во расправија со други.

Лав

Малку сте напнати. Но, ќе се расположите со партнерот. Ако сте слободни, можно е ново запознавање со забавна особа.

Девица

Не се нервирајте премногу ако не оди онака како што сте замислиле. Држете се на вашиот распоред.

Вага 

Можете да размилите за промена на вашето работно место. Ако постои шанса да работите со други луѓе, тоа може да биде добро за вас. Романтични сте и уживате со вашата сакана особа. Слободни, не брзајте со влегување во сериозна врска.

Шкорпија

Побарајте помош од вашиот колега ако не можете се сами. Горди сте. Можен е притисок поради обврските, но не треба да дозволите тоа да влијае на вашиот приватен живот.

Стрелец

Кажете што мислете и бидете директни. Имате вишок енергија, спортувајте.

Јарец

Завшувајте ги обврските на време. Бидете на време и издвојувајте повеќе време за одмор. Посетувајте роднини или пријатели.

Водолија

Имате многу обврски денес, но не ги запаставајте вашите блиски луѓе. Организирајте се подобро, за да не се грижите и нервирате. Доволно сте расположени и лесно се договарате.