Поп-ѕвездата Јелена Карлеуша и фудбалерот Душко Тошиќ поради професионалните обврски поголемиот дел од годината живеат во различни земји, а многумина постојано се прашуваат дали брачен пар живее во иста куќа кога фудбалерот е во Белград.

Јелена е многу активна на социјалните мрежи, додека Тошиќ е нејзина целосна спротивност кога се во прашање популарните платформи, а фудбалерот ретко објавува снимки кога е во главниот град.

Душко овојпат со една објава стави крај на бројните шпекулации.

Тој на Инстаграм сподели слика од зимската идила во дворот на станот во кој живеат Јелена и неговите наследнички Ника и Атина, каде пејачката често се фотографирала, а сега повеќе го сака дворот на новата вила во која се уште се не живеат.

Кога е во Белград, за што сведочи и неговата објава, фудбалерот престојува во стан на Дедиње со сопругата и ќерките.

Да потсетиме, Душко пред две години од Драган Стојковиќ Пикси купи вила на Дедиње која се уште ја реновираат и уредуваат според искуството, а наскоро треба да се преселат во нов семеен дом.