Познатиот српски пејач Драган Којиќ – Кеба, инспириран од божиќниот говор на српскиот патријах Порофил, посвети силни зборови за најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ.

Во зборовите на патријахот, Којиќ го препознал мачеништвото на Новак Ѓоковиќ овие изминати неколку денови и теророт низ кој поминува поради австралиските власти.

Кеба во стиховите на кои им дал и мелодија, Новак го спореди со Исус Христос, а песната прво го воодушеви неговиот син Игор Којиќ, кој снимката ја споделил на својот профил на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Igor Kojić (@igorkojic)

 

Извор: shilomagazine.com.au