Дрејк на својот Инстаграм профил, го покажа својот нов часовник вреден 600.000 долари. Кога сте славен и богат не е проблем за да платите пола милион за часовник, целиот штос е во тоа што Дрејк сам си го дизајнирал својот часовник.

Овој часовник е познат под името Patek Philippe Nautilus 5719/10G, и сам по себе е лускузен и во лимитирана едиција. Дрејк побарал неговиот дизајн да се измени и да се додадат повеќе украси по негова желба Па речено, сторено!  Бројчаникот и нараквицата се декорирани со 1343 дијаманти, механизмот со датумите и секундите е украсен со сафир, а целиот часовник е направен од злато.

View this post on Instagram

🥶

A post shared by champagnepapi (@champagnepapi) on