Македонката Теодора Мартиноска ексклузивно за Style.mk  колку заработува и како се живее од популарната платформа Onlyfans. Оваа млада девојка со заводливи атрибути,на оваа платформа  објавува фотки и видеа со експлицитна содржина, за која нејзините фанови мора да платат.

Од каде дозна и како се реши да бидеш дел од оваа популарна платформа?

-Имам 20 години, а за OnlyFans дознав лани, кога беше првиот карантин. Исто следев странски инфлуенсери кои работеа на оваа страна.

Како реагираат твоите блиски?

-Ова го гледам како сопствен бизнис, и секако моите најблиски ме подржаа во тоа. Без нивната подршка немаше да успеам.

Колку се заработува од OnlyFans?

-Би можела да кажам дека солидно заработувам, ова е индивидуална работа и не би сакала да зборувам за суми на пари. Со еден збор, солидно.

Како се снаоѓаш со негативните коментари?

-Многу лошо цело време ги бришам солзите со долари

 

Што е OnlyFans- страница за возрасни позната по тоа што ја користат најчесто модели и инфлуенсери со тоа што ќе објават експлицитна содржина од нив односо се сликаат голи а истите тие слики за некој да ги види треба да се претплати на нивниот профил со тоа што ќе плати онолку колку што е одлучено од самиот сопственик на профилот.

Познатата американска глумица, танчерка, пејачка и модел Бела Торн на таа платформа во рок од 24 часа заработи 1 милион долари, со ова се мотивираа доста девојки на Балканот а во Србија OnlyFans се шири се повеќе и повеќе.


Принтскрин Инстаграм @teodoramartinoskaa

Ова е OnlyFans профилот на Теодора Мартиноска:
onlyfans.com/tteaa