Фолк пејачката Сани и нејзиниот сега веќе екс сопруг Мартин Гроздановски му ставија крај на неколкугодишниот брак.Наши извори велат дека двојката се развела судски, веднаш по гласините дека одамна не живат заедно.Сани од првиот брак има ќерка,а во бракот со Мартин има уште една ќеркичка.Пејачката со ќерките живее во станот во скопски Аеродром,додека Мартин се  вратил во семејната куќа во Лисиче.Во времето кога цветаше љубовта Сани и Мартин ги направија најубавите фотосесии.