Оваа чанта од познатиот бренд Манго, навистина стана голем хит кај инфлусенсерките на социјалната мрежа Инстаграм. Својата популарност ја должи на познатата изрека на Кери Бредшо од филмот ,,Сексот и градот“ – ,,Ова не е обична чанта, ова е Baguette!„ И навистина не е обична, оваа чанта е посебна! Таа е еден од најновите трендови за оваа пролет. Има кратка рачка и се носи под рака. Во кафеава боја, мала величина и сребрено копче. Во 90тите години овој вид на торби го носеле Мадона, Бритни Спирс, Елизабет Тејлор.

Овој модел се враќа во мода благодарејќи на брендот Fendi, кој повторно го враќа од минатото. Многу од познатите брендови се инспирираа, па претставија свои неверојатни креации. Манго го претстави моделот кој беше полн погодок, па жените ширум светот веднаш го прифатија.

Tašna brenda Mango je hit na Instagramu

Tašna brenda Mango je hit na Instagramu

Tašna brenda Mango je hit na Instagramu

 

Фотографиите се превземени од сајтот на zenskimagazin.rs