Старлетата Станија Добројевиќ (37), која на јавноста и стана позната во 2006 година, направила голем број естетски корекции и операции, а за тоа издвоил голема сума пари.

Имено, старлетата наводно искеширала 18.700 евра за разни процедури, па денес е непрепознатлива, пишува Информер.

Имено, пред 16 години на форумот „Бурек“ се појавија разголените фотографии на старлетата, а подоцна таа се најде и на насловната страница на машкиот магазин ЦКМ.

Станије влезе во „Survivor“ во 2013 година, а следната година позираше за познатиот „Плејбој“. Поголема популарност стекна со учеството во „Фарма“, а потоа и „Задруга“ …

– По сликите кои се појавија на форумот „Бурек“, Станија реши да стави силикони во градите. Прво инсталирала „тројки“, а потоа ги зголемила на „четири“! Работела кај нив во Америка и платила околу 4.000 евра. И таа многу брзо го оперирала носот во Турција – приказна за пријателката на старлетата Информер и додава дека Добројевиќ со годините променила се што не и се допаѓало:

– Стави хијалуронска киселина во усните, филери во јаготките и се ослободи од темните кругови. Таа го направи и т.н мачкини очи кои во последно време се многу популарни на естрадата. Таа пред неколку години го зголемила и задникот. Сепак, нејзиното потекло е заштитен знак!

Според неа, Добројевиќ и ставила фурнири на забите за 4.000 евра, но ја надградила и косата.

Сепак, најголемата трансформација ја доживеа на крајот на минатата година, кога се приклучи на „Задруга 5“. Многумина коментираа дека претерала со пластични операции и ботокс.

– Станицата не ја интересираат коментари! Нејзе и е важно да е задоволна со својот изглед, а на мажите да им се допаѓа. Таа мора да изгледа совршено за да има што повеќе реклами на Инстаграм. Многу заработува и од фотографиите што ги објавува на платформата „Onlyfans“ – објаснува соговорникот за гореспоменатиот труд.

Операции:

Нос – 2.000 евра

Усни – 800 евра

Заби – 4.000 евра

Мачкини очи – 1.500 евра

Образи – 650 евра

Гради – 4.000 евра

Задник – 2.000 евра

Надградба на коса – 3.000 евра

Ботокс – 400 евра

Веѓи – 350 евра

Преземано telegram.rs