Фолк ѕвездата Ирена Спасовска наголемо се подготвува за новогодишните празници.Овој пат како секси Баба Мразица и уште посекси деколте, таа му пркоси на студеното време.Ни рече дека едвај чека да започнат празиците.
-“ Преку целата година заработувам,пеам, така да можам да си посакам што  ќе посакам. Имам успешна кариера и задоволна сум на секое поле од животот.Кој што сака нека збори, јас живеам стотка на саат.На луѓето уста не им се затвора“, ни рече Ирена, но не ни откри  што му порача на Дедо Мраз да и донесе за Новата година.