Пејачката Јелена Карлеуша со години е позната како некој што пропагира атеизам во јавноста, поради што е најмногу мета на осуда на бројни организации, но и следбеници на социјалните мрежи. Карлеуша овој пат како намерно да сакаше да ги изнервира сите следбеници на социјалната мрежа Инстаграм, па објави фотографија во костим од приказната „Ноќ на вештерките“, а со тоа предизвика лавина коментари.

Карлеуша позираше полугола, со раце ги покри огромните силиконски гради, а на ушите стави костим кој беше со лавина критики во коментарите. Имено, Карлеуша ставила самовилски уши, а поради позата, бидејќи е мајка на две деца, се нашла на удар со злобни коментари, на кои како и обично не одговорила.

Меѓу другото, следбениците на оваа дива самоуништувачки ја обвинија дека се занимава со сатанизам, а потоа следуваа и други коментари кои можете да ги погледнете во продолжение.

– Чист сатанизам; Подобро да ја прославите славата; Свети Лука; Србија не Америка; Страшно е тоа што го поддржувате – има само неколку коментари под објавата на Јелена Карлеуша.