Поп ѕвездата Јелена Карлеуша за дочекот на Новата 2022 година ќе настапи пред Собранието, а на спектаклот ќе присуствуваат нејзините наследници Атина и Ника Тошиќ, додека нејзиниот сопруг, фудбалерот Душко Тошиќ, како што рече, нема причина да не дојде, и без оправдување.

– Мислам дека Атина и Ника се уште не се свесни што се случува и само еден ден ќе знаат што значи тоа што нивната мајка пеела пред Собранието. Кога еден убав ден ќе ги погледнат снимките и сликите од таа вечер, ќе можат да се гордеат со својата мајка. Не гледам зошто и Душко не би бил таму, тој сега ја заврши кариерата и има цело време на светот да биде со нив пред Собрание – изјави Јелена.

Прво ќе настапам пред Собрание, па ќе одам во Казино, утредента пак ќе бидам во Казино, веќе некаде ќе биде – додаде пејачката.

Ова ќе биде првпат Атина и Ника да присуствуваат на ваков спектакл пред Собранието, голема работа за нивната мајка и за нашите животи, бидејќи тоа е нешто што останува во нивната кариера како голема работа и голем дел. не може секој да пее напред Не секој може да направи склоп што ќе го обиколи целиот свет – изјави Јелена.

Покрај Карлеуша, на новогодишната ноќ на платото пред Собранието ќе настапат и Марија Шерифовиќ и Сара Јованаовиќ, а Јелена најави спектакл подобар од светските ѕвезди.

– Можам да ветам, како што успеавме со вакцината, дека сите светски медиуми објавуваат видео и слика, дури сме биле на многу насловни страници на светските дневни весници и во хит-дневниците на многу светски и европски телевизии. Сакам да покажам дека Белград може да направи спектакл во ранг на една, зошто да не, Мадона и Бритни Спирс и Лејди Гага, која веќе беше спомната. Можеби и подобро – заврши Карлеуша