На модните светски писти прошетаа голем број на модели и бои, па кога би ги сумирале, со задоволство можеме да заклучиме дека престојната сезона ќе биде сезона на светли пастелни бои.

Окер

"Zwiebel" mit Kartoffeln! - #casual #Kartoffeln #mit #quotZwiebelquot - Casual Outfits - #Casual #CasualOutfits #Kartoffeln #mit #Outfits #quotZwiebelquot #Zwiebel

Идеална за смели комбинации и во зимскиот и во периодов што следува. Џемпер, капут, шал ќе Ви бидат доволни!

Розева (корална)

Spotted on the runway: Colour of the year 2019, Living Coral

Пастел нијансите ќе бидат хит цела 2020 година. Модните дизајнери советуваат да Вашите кафеави и беж парчиња ги замените со ова боја.

Зелена (смарагд)

Освежителната смарагд се одликува со посебна благородност и интелигенција. За да го направите изгледот поограничен, додадете детали во кафеава и темно сина боја. И кога комбинирате смарагдна со корал-боја погоре, добивате опуштен, па дури и разигран аутфит.

Индиго сина

Fendi Spring/Summer 2020 Resort Collection

Најдобрата боја за 2020 година е тука! Носете ја со светли комбинации – сигурно ќе изгледате топ!

Црвена

red monochromatic outfit, all red outfit, bold colour outfit, blogger inspiration, blogger photography, girl photography

Црвената е бојата на самодовербата. Во престојната сезона носете црвено во канцеларија, на кафе со пријателките, бидејќи оваа година е нејзина!

 

 

Сликите се превземени од Pinterest