Комбинизоните долго време веќе се хит помеѓу жените и не само што се модерни туку се и многу практични. Во согласност со приликата бирајте елегантни, спортски, комбенизони во вид на одело, не морате да се грижите дали Вашите парчиња облека се ускладени. Овие модели ќе бидат хит оваа сезона.

Широките ,,работнички“ спортски комбинизони се баш практични, бидејќи не го ограничуваат движењето. Освен ,,casual“ стил може да го комбинирате и со елегантни детали, а спортски со патики.

womens overalls workwear

Тексас комбинизоните уште од 90тите се хит помеѓу жените и секогаш се дел од врниот моден свет. Така и оваа сеозна 2020 година ќе биде дел од најважните трендови, ќе го носиме со патики, штикла, сандали.

Mint Velvet Denim Zip Boilersuit, Blue

Denim jumpsuit - Dark denim blue - Ladies | H&M GB 1

Комбинизоните се Ваше идеално решение и за итните деловните состаноци. Изгледајте елегантно за кратко време, изберете темно сина боја, црна, или класично плава која ќе биде боја на 2020 година.

Her Fashion Romper Navy Blue Slanted One Shoulder Wide Leg Jumpsuit

Red 3/4 Sleeve Jumpsuit Material: Polyester Fit Type: Straight Pattern Type: Solid Style: Fashion With Belt: No

За Вашите вечерни излегувања изберете елегантни комбинизони, комбинирајте со плик чанти, елегантен накит.

Lulus | Moment for Life Lavender Halter Jumpsuit | Size Small

Elie Saab: The Designer Embodies Best A New Year's Eve Dress

 

Сликите се превземени од Pinterest