Вчеравечер се појави видео каде што момче кое со неговата искрена изјава за грашокот стана тема број еден на социјалните мрежи.

На социјалните мрежи се појавиа и коментари кои го исмејуваат момчето но исто така и остри коментари  околу тоа дали јавноста смеела да го споделува видеото, дали и какви штети тоа може да предизвика, односно дали може негативно да влијае врз момчето.

На оваа тема се огласи и познатата тв-водителка Лила Филиповска па таа на нејзиниот Фејсбук профил напиша текст.

Дали може еднаш , барем ЕДНАШ да не упропастиме нешто толку симпатично, детски и наивно…?! Дали може ЕДНАШ фино да се…

Posted by Lila Stojanovska on Monday, November 29, 2021