Кралицата на попот Мадона ,со емотивна порака на Инстаграм му го честиташе роденденот на нејзиниот син Роко Ричи.

-“ Јас и ти имавме незаборавни патувања околу светот.Но најголемото патување е во моето срце.Те сакам до месечината и назад.Засекогаш.“, напиша Мадона. Инаку Роко е второто билошко дете на Мадона во бракот со британскиот режисер Гај Ричи.Таа ја има и ќерката Лурдес и уште четири посвоени деца.