Македонскиот дизајнер Тони Матичевски дизајнира облека за свестки познати фаци од шоубизот,како Меган Меркл,Ева Лонгорија, Џенифер Лопез и други. Жолтиот фустан кој го носеше легендарниот супер модел Хајди Клум на Билборд нагтрадите е токму негов.