Победниците на Евровизија 2021, италијанската група Maneskin, отворија концерт за rolling Stones на стадионот Allegiant. Ова беше последниот концерт на Stones на нивната северноамериканска турнеја „No Filter US Tour“.

Воодушевени од настапот и дружење со Rolling Stones, тие на Инстаграм напишаа:

-Каква ноќ. Благодарам @therollingstones – најдобар спомен за сите времиња.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Måneskin (@maneskinofficial)

Манескин отсвири сет од девет песни, вклучувајќи го и нивниот најнов сингл „MAMMAMIA“, песната со која победија на Евровизија „Zitti e buoni“, како и неодамна објавената обвивка на песната на The Stooges „I Wanna Be Your Dog“. “.

Пејачот на Манескин, Дамијано Дејвид неодамна изјави дека повеќе сакаат да ги слушаат приказните на своите обожаватели за тоа како биле инспирирани да „излезат“ или да тренираат на одреден начин, отколку да станат најголемиот бенд на планетата, пишува Национал.