Пејачката Маја Беровиќ (34) е бремена и чека дете со сопругот Ален Драгосава, со кого е во врска од 17 -годишна возраст.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maya Berovic (@mayaberovicofficial)

Маја и Ален се венчаа во 2016 година во православна црква во Грција.

– Мојата венчавка не беше баш како што велат „тајна“. Оттогаш немам крила, едноставно немав потреба да објавувам дека се венчавам и да им раскажувам на сите. Го избрав Родос затоа што ми е еден од најубавите острови во Грција и затоа што имаа православна црква. Имавме желба да се венчаме во Православната црква – изјави пејачката по венчавката

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanja Djuric (@sanja_djuric87)