Пејачката Елма Синановиќ направи пауза во кариерата за во тешките моменти да биде во близина на својот сопруг.

Елма не крие дека успехот и бил загарантиран бидејќи имала моќен сопруг кој и овозможил се, а имала и талент за пеење.

Нејзиниот сопруг и бил голема поддршка во животот, но и во кариерата, а по неговата смрт таа долго време не можела да се опорави. Сега полека но сигурно се враќа на сцената во полн сјај и со нови песни. Пејачката за „24седам“ призна дека нема емотивен партнер, но дека сепак верува во љубов и дека е отворена за нови љубовни приказни.

– Што се однесува до мојот емотивен живот, јас сум сам и фокусиран на работата, другото не ме интересира. Никогаш не знаеш што носи животот, јас сум отворена за врска, но моментално ситуацијата е таква – вели таа.

Елма не ја крие среќата што нејзината добра пријателка Цеца Ражнатовиќ конечно најде партнер со кој ужива и е среќна.

– Многу ја сакам мојата Цеки . Мило ми е што е среќна и задоволна. Се надевам дека така ќе остане засекогаш. Многу ми се допаѓа Богдан. Се е супер – изјави пејачката.

 

Извор: espreso.co.rs