Вчера беше одржано 26тото издание на SAG наградите (Screen Actors Guild), во Лос Анџелес, односно награди кои се доделени од Здружението на актери.

Getty images

Џенифер Анистон беше добитничка на наградата за најдобра женска улога во ТВ драмата, Утринско шоу  ”The Morning Show”.

https://www.redcarpet-fashionawards.com/

Бред Пит за најдобра машка споредна улога во филмот, Си беше еднаш во Холивуд- “Once upon a time… in Hollywood”.

https://www.eonline.com

Филмот „Паразит“, кој е конкурент на „Медена земја“ за „Оскар“ во категоријата за Најдобар интернационален филм, ја освои наградата за Најдобар филм.

REUTERS/Monica Almeida

Роберт де Ниро ја освои наградата за животно дело.

Листата на сите добитници можете да ја видите ТУКА.