Оваа седмица се реализираа многу важни настани за модната,музичката и филмската индустрија: Fashion наградите во Лондон, Диор есенската ревија за мажи за 2020, Интернационалниот филмски фестивал во Маракеш, азискиот музички фестивал и слично.

На овие возбудливи настани беа присутни големи музички и филмски имиња. Како најзабележителни и највпечатливи лица со неверојатен и уникатен оутфит се наградени следниве:

Наградата за најдобро облечена оваа седмица ја освои прекрасната Ријана (Rihanna), во засенувачки модел на Фенти на доделување на Fashion наградите во Лондон, одржан на 2ри Декември 2019год.

Getty images

На второ место е  Пријанка Чопра (Priyanka Chopra), која е неодоливо слатка во моделот на H&M, кој не чини повеќе од 100$.

Getty images

На трето место е атрактивната Ким Кардашијан Вест во модел на Кристијан Диор во Мајами Флорида на Ревијата за мажи 2020, на 3ти декември 2019.

Getty images

Тилда Свинтон (Tilda Swinton), облечена во Haider Ackermann.

Getty images

Адут Акеш (Adut Akech) во модел на Валентино на доделување на Fashion наградите во Лондон на 2ри Декември.

Getty images

Дуа Липа (Dua Lipa) во модел на Ателје Версаче на доделување на азиските музички награди Mnet  во Нагоја, Јапонија, 4ти Декември, 2019 година.

Getty images

Дел од текстот е преземан од https://www.elle.com/fashion/celebrity-style/