Поп ѕвездата Лејди Гага деновиве беше во вистински хаос.Имено,непознат маж пукаше во момчето кое ги шеташе трите француски булдози на пејачка и успеа да киднапира две од нив. Лејди Гага во тој момент се наоѓала во Европа, каде го снима новиот филм. Киднаперот бил снимен од безбедносните камери во моментот кога излегува од автомобилот и пука во момчето кое ги шета кучињата.После истрагата на ФБИ, двете кучиња и биле вратени на пејачката и тоа од непозната жена, која пак како награда од пејачката добила  пола милион евра.Момчето во кое е пукано, се наоѓа вон животна опасност.