ОВЕН
Во наредниот период можете да очекувате некои нагли промени на полето за работа. Пред вас е фаза која е поволна за нови љубовни познанства и почеток на врска.
Кога станува збор за здравјето, можни се помали проблеми поврзани со кардиоваскуларниот систем, срцето, циркулацијата на крвта, високиот крвен притисок и се слично. Консултирајте се со лекар за секој случај.

 

БИК
Доколку се занимавате со приватен бизнис, можно е да имате некои големи промени кои навистина не сте ги планирале. Кога станува збор за љубовта, можете да очекувате кавги со партнерот.
На полето на здравјето ќе имате проблеми поврзани со дигестивниот тракт, можеби стомачен вирус или проблеми со цревата. Многу е важно да се грижите за вашата исхрана.

 

БЛИЗНАЦИ
Раскинувањето на договорот може значително да ги наруши вашите деловни планови. Кога станува збор за убовта, доаѓа ново запознавање и флертување со личност која ве прави нервозни.
Во областа на здравјето, ќе имате проблеми поврзани со респираторниот тракт, белите дробови, кашлица, бронхиите, синусите итн. Избегнувајте цигари и за сè консултирајте се со лекар.

 

РАК
Може да очекувате значително подобрување во финансиите преку некои ненадејни добивки. На љубовно поле не сте сигурни што сакате и често го менувате мислењето што го нервира партнерот.
Кога станува збор за здравјето, можни се проблеми со хормонална нерамнотежа, како и проблеми со тироидната жлезда, но и со грлото и урогениталниот тракт, кои исто така можат да бидат чувствителни на вас.

 

ЛАВ
Се ближи неповолна недела за вашето поле на работа. Можно е сè да не биде како што сакате. Кога станува збор за љубовта, склони сте кон чести дискусии со саканата личност.
Во областа на здравјето, можни се проблеми со главоболки, мигрена, како и со чувствителни очи. Доколку забележите некакви проблеми со видот, задолжително контактирајте го вашиот офталмолог за преглед.


ДЕВИЦА
Ве очекува период кој е забавен во вашето поле на работа, не треба да имате големи промени. Кога станува збор за љубовта, имате некои нерешени прашања со саканата личност.
На полето на здравјето имате одредени потешкотии поврзани со циркулацијата, како и проблеми со нозете, стапалата, зглобовите итн. Грижете се за тоа.

ВАГА
Можно е да имате проблеми со некои од соработниците и дека комуникацијата на работа нема да биде најдобра за вас. На љубовен план можете да очекувате бавни настани и сопирачки.
Кога станува збор за здравјето, чувствителните точки се поврзани со централниот нервен систем, но и со очите, крвниот притисок, а можни се и проблеми со чувствителните зглобови.

ШКОРПИЈА
Ве очекува период во кој ќе имате помалку тешкотии во бизнисот. Кога станува збор за љубовта, можете да очекувате ново познанство поврзано со јавно место.
Во областа на здравјето, можете да видите проблеми со ‘рбетот, проблеми поврзани со вкочанетост, ревматизам, ишијас и слични состојби. Разговарајте со вашиот физиотерапевт за сè на време.

 

СТРЕЛЕЦ
Се соочувате со период во кој одеднаш може да добиете понуда за работа во странство. На љубовно поле ве очекуваат интересни настани и факултативни авантури.Кога станува збор за здравјето, може да имате проблеми поврзани со црниот дроб, белите дробови, жолчката, но и со чувствителните колена. Се препорачува да избегнувате алкохол што е можно повеќе.

 

ЈАРЕЦ
Ве очекува фаза во која ќе имате можност за значително материјално подобрување и стабилизација. Кога станува збор за љубовта, можете да очекувате нова понуда за врска.
Во областа на здравството се потенцираат проблемите со мочниот меур, бубрезите, урогениталниот тракт. Можеби сте подложни на воспалителни и болни состојби, како и на некои нови инфекции, затоа внимавајте.

ВОДОЛИЈА
Може да очекувате прекин на соработката на која сметавте. Кога станува збор за љубовта, пред вас е фаза во која врската со саканата личност ќе ви биде слаба точка.
На полето на здравјето може да има проблеми со чувствителна кожа, иритации, алергиски реакции или некои невообичаени промени на кожата. Консултирајте се со вашиот дерматолог.

 

РИБА
Во овој период имате многу деловни обврски но се ќе можете да завршите на време. На љубовно поле доаѓа до ненадејна средба со личност од минатото.Кога станува збор за здравјето, може да дојде до мал пад на имунитетот кој можете да го надминете. Зголемете го внесот на витамини, одморете се уште малку и консултирајте се со вашиот лекар подетално за терапијата.