Последниве денови актуелната Ким Кардашиан на нејзиниот инстаграм профил се пофали со својата комбинација на облека каде што таа баш и не им се допадна на нејзините обожаватели со тоа што доби доста негативни и “исмејувачки” коментари а некои од нив се следниве:

-Американска хорор приказна…

-Дали е ова некој нов модел на арапска бурка ?

-Не Ким, едноставно ова не ти стои…

NEW YORK, NEW YORK – SEPTEMBER 13: Kim Kardashian attends The 2021 Met Gala Celebrating In America: A Lexicon Of Fashion at Metropolitan Museum of Art on September 13, 2021 in New York City. (Photo by Theo Wargo/Getty Images)

Image Credit: Instagram.com/Kimkardashian