Пролетта е дефинитивно годишното време кое ни нуди најширок спектар на модни комбинации. Со задоволство Ве известуваме дека следниов модел на здолниште ќе биде хит сезонава. Дури и оние што обожаваат панталони и фармерки, мора да признаат дека ова модно парче дефинитивно е полн погодок! Лесни за комбинација и може да ги носите скоро во секоја прилика.

Кожните миди здолништа доживуваат свој огромен „камбек“ во модниот свет , па и  наједноставниот ,,аутфит“ ќе биде гламурозен. Тие одговараат на секој облик на телото, а ќе Ви му дадат и елегантна нота на Вашиот целосен изглед.

Lulus | Rider Brown Vegan Leather Pencil Skirt | Size Large | 100% Polyester | Vegan Friendly

Product   Name Fashion Single-Breasted Leather   Skirt Brand streettide SKU SK363F96413775 Material PU leather Occasion  Date/Vacation/Daily Life     Gender Women Style Casual Please Note:All dimensions are measured anually with a deviation   of 1 to 3cm SIZE/CM waist  length hips S 68 83 94 M 72 84 96 L 76 85 98

Tod’s Spring 2020 Ready-to-Wear Collection - Vogue

550 Charming  Summer Outfits Ideas For Womens Girls #summer #outfitsfashion #summerfashion #summeroutfits #outfits #summeroutfitsforwomen #summeroutfitsforgirls #summeroutfitsfashions #summeroutfitsideas

Leather Skirt Outfit Ideas For Every Fashionista -Relaxwoman

Jason Wu | Pre-Fall 2014 Collection | Style.com

 

Сликите се превземени од Pinterest