Свила, чипка, карнери и малку винтиџ стил… Следната статија ја посветивме на фустаните кои често ќе ги носиме ова лето. Во врска со боите – изберете ретро црвена боја, окер боја, тегег, тиркиз како и безвременската црно-бело варијанта.

Фустаните со карнери дефинитивно ќе го означат почетокот на летната сезона. Многу често ги гледавме на модните писти во новите колекции. Комбинирајте ги со еспадрили, патики, рамни сандали.

@𝐚𝐮𝐛𝐫𝐞𝐲𝐭𝐚𝐭𝐞_

Summer Cute Print Button Dress – vivichics

Плетените фустани кои потсетуваат на хипи стил повторно се вратија во мода. Комбинирајте ги со патики или сандали.

JW Anderson Spring 2020 Ready-to-Wear Fashion Show - Vogue

Os melhores vestidos brancos da NYFW

Свилените фустани со едноставен крој, во една боја се апсолутен хит сезонава.

Hot Sexy V-neck Sleeveless Dresses Women Spaghetti Strap Mid-Calf Sheath Party Dresses Femme Clothes Women Summer 2020 New - MyBrand

Obsessed with wrap dresses? We swear this style looks good on everyone.

,,Винтиџ“ фустаните со нивната елеганција од осумдесетитте и деведесетите повторно се враќаат во модниот свет.Vintage Women Short Sleeve Wrap Boho Floral Mini Dress Ladies Summer S - HESHEONLINE

Модните дизајнери повторно ги вратија ,,полка точките“ на модната сцена. Овој модел на фустани се апсолутен хит летово. Во комбинација со бели летни патики, еспадрили ќе добиете преубав летен ,,аутфит“.

48 idées de tenues d'été à la mode que vous devez essayer  #devez #essayer #idees #tenues

Black Polka Dot Condole Belt Backless Cross Back Plunging Neckline Maxi Dress

 

Сликите се превземени од Pinterest.