Нашата поп-пејачка Елена Петреска-Толовска  цели две недели се бореше со вирусот на Корона.Нејзиното болничко искуство таа го пренесе на нејзиниот Инстаграм профил.  Во емотивното видео таа јавно им се заблагодари на здравствените работници,како и на Министерот за здравство Венко Филипче.Елена до детали ја раскажа борбата со опаката болест и нејзиното опоравување.Еве што меѓу другото напиша пејачката.

-Konecno doma posle 14 denovi na infektivno zaradi kovid.
Blagodaram na Bog sto se pomina dobro!
Blagodarna sum sto si gi gushkam moite najmili! Se cuvstvuvam kako povtorno da sum se rodila!
Najiskreno od srce se zablagodaruvam na celiot medicinski personal od Infektivnata klinika, tie se moite Heroi za koi imam mnogu da raskazuvam, zosto ako nisto drugo barem toa im go dolzam, da znaat site sto znaci nivnata posvetenost i pozrtvuvanost vo ovie teski vreminja!