За прв пат, Baldessarini го проширува своето портфолио со ексклузивен новитет кој вклучува луксузен розов мирис за жени: Baldessarini Bella

Во согласност со овогодинешниот мирисен тренд на состојката од роза, Bella ја толкува кралицата на цвеќињата со сензуално прекрасна и природно мирисна креација. Висококвалитетниот парфем привлекува жени кои сакаат да ја нагласат елегантната, впечатлива и самоуверена изведба со својот мирис. Мирисот Baldessarini Bella ќе биде достапен од почетокот на април 2022 година.

Како кралица на цвеќињата, розата е најпознатиот цвет во светот. Таа е интерпретирана и повторно откриена во многу мирисни форми за светот на парфимеријата, а суперсуштината ја зрачи природноста на ливчињата. Ода на бесмртноста на розата, нагласена со овошно-зелени ноти на црна рибизла во горната нота и мошусна прашкаста, козметички привлечна смирувачка структура во долната нота“, вели Матје Нардин, креаторот на мирисот.