Нежна и сјајна кожа е она што секоја жена го посакува. Кожата треба да се негува уште од помлада возраст, а не кога ќе ги забележите првите знаци на стареење. Појавата на брчки на кожата е различна кај секој. Несаканите брчки се предизвикани од генетски фактори, храната, дневната количина на вода, при нередовно и навремено спиење, физичка активност во текот на денот и многу други фактори.

И покрај скапата козметика и третманите кои не секогаш ги даваат очекуваните резултати, има и домашни лекови кои ја докажуваат нивната ефективност. Со нашиот крем против брчки, ако секојдневно се нанесува на кожата за само една недела брчките ќе станат ваше минато и ќе бидете задоволни со вашиот младешки изглед.

woman wearing red, white, and black aztec top

Магијата на оваа кема е во природниот состав и домашната подготовка. Оваа крема одговара на сите типови на кожа. Бенефитите на состојките кои се користат за припрема на овој крем се:

Белка од јајце – Ја затегнува кожата.

Краставици – Антиоксиданти како витамин Ц и К, кои ги содржи краставицата, ќе ја обноват кожата на природен начин. Најважната состојка е силиката.

sliced of cucumbers

За да го подготвите овој крем, треба да ја исечете краставицата на мали парчиња. Но, прво треба да ја излупите. Ставете ја краставицата во блендер. Потоа преку цедалка исцедете го сокот.  После тоа додадете 1 белка од јајце и измешајте ја заедно со сокот.
Оваа мешавина можете да ја користите на деловите на телото на кои им треба затегнување. Оставете ја 15 минути и потоа измијте ја со топла вода.

seven chicken eggs