Планетарно популарната поп ѕвезда Ријана стана мајка. Светските медиуми пишуваат дека таа се породила утрово,но болницата во која се наоѓа пејачката се држи во тајност.Наводно бебето е машко ,но и тоа не е официјално потврдено. Ријана и нејзиниот партнер Асап Роки станаа родители за прв пат.