Најпопуларната Тв водителка Лила Филиповска пред неколку дена направи спектакуларен роденден во ресторанот “ Дион “ на Кеј. Белиот фустан од брендот “Елена Лука“ што Лила го носеше на роденденот, за кратко време осамна на сите македонски портали.

-Синоќа имав една прекрасна вечер, вечер за паметење ! Имам многу за кажување ама ќе бидм кратка… благодарам на сите што ми пружија рака, љубов и поддршка. Што дојдоа и ми ја разубавеа вечерта. На другар ми Nikola Dion Talevза организацијата за се да биде како сум замислила и секако целиот тим на @restaurantdion ❤️ На омилениот лик на ноќните журки Dragan Temelkov кој иако преморен дојде и направи журка за паметење, напиша Лила на  својот ФБ профил

Белиот фустан за кусо време стана симбол за женската борба ,полн со емоции и женственост.