Екс директорот на УБК Сашо Мијалков се пријави сам за да ја земе пресудата и заработи затворска казна од 12 години.Мијалков во затворот влезе облечен во фармерки и црна блуза од светскиот бренд Долче и Габана.На официјалниот сајт на овој светски бренд блузата чини 1.150 евра.Ја има во две варијанти,со кружен околувратник и во Ве варијанта. Мијалков од секогаш важел за градски мангуп кој внимаваше на секој детал кога е во прашање машката мода.Па така и сега,во затвор влезе брендиран и со стил.