Вчеравечер во Лондон, во The Royal Albert Hall се одржаа Fashion Awards за 2019 година. Ова модно шоу ја претставува иновативноста и креативноста во модниот свет. И оваа година светските ѕвезди и познатите дизајнери го прошетаа црвениот килим во уникатни дизајни. Тука издвоивме неколку од нив.

Донатела Версаче

Ријана

Кејт Бланшет

Мигел

Наоми Кембел

Никол Шерцингер

 

Ема Робертс

Рита Ора

Синди Бруна

Џордан Дун

Емилиа Кларк