Парис Хилтон (40) вчера, четврток, 11 ноември, се омажи за претприемачот Картер Реум. Пред него таа беше свршена три пати, но никогаш не стигна до следниот чекор.

Во февруари 2021 година, Парис ја споделила добрата вест со своите пријатели дека се вериле, по една година хармонични и убави врски.

„Моето засекогаш ќе започне денес… 11 ноември“, напиша Парис во описот на единствената фотографија во венчаницата досега.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paris Hilton (@parishilton)

Како што може да се види во нејзината објава, таа на венчавката носеше креација од Оскар де ла Рента.

Меѓу гостите на свадбата во Бел Ер беа и голем број големи ѕвезди како Бебе Рекс, Пола Абдул, Ема Робертс, Еван Рос и други, ENews.

Парис деновите пред венчавката на Инстаграм објави фотографии и видеа со вереникот преку кои го одбројуваа времето до церемонијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paris Hilton (@parishilton)

Покрај тоа, Парис во исто време ја промовираше својата нова серија „Paris In Love“, која се емитува на телевизијата Peacock на денот на нејзината венчавка.

Парис со фотографијата во венчаницата предизвика бројни реакции, а луѓето и испраќаат честитки и пораки во кои потенцираат дека се надеваат дека конечно ќе биде среќна и сакана на вистински начин.