Познатата тв водителка, инфлуенсерка Лила Филиповска денес јавно на својот Инстаграм профил му честита роденден на нејзиниот син Филип Филиповски кој полни 27 години.

Гордата мајка Лила на објавата напиша:

Еден живот една љубов…син, другар, поддршка, заштитник веќе 27 години…ете затоа сум толку силна ❤️Најсреќен роденден Филипе мој да си здрав, жив и најсреќен…и уште долго да ме чуваш, браниш, пазиш и мазиш… те сака што би рекол ти мајка ти Лиле Филипова 🤣🤣🤣❤️❤️❤️

Ова се фотографиите кои ги објави