Хелена Роза и нејзиниот сопруг Игор,беа главни ѕвезди на Гала забава во Оукленд,Нов Зеланд. Облечена во секси сребрен фустан,Хелена мамеше погледи на присутните кои се воодушевиле од атрактивната македонка.Нашата Хелена е чест гостин на приватни и Гала ВИП забави.Таа пред неколку години ја остави својата долгогодишна Тв кариера и замина со семејството во Нов Зеланд,во потрага по подобар живот.И во тоа и успеа.